Za nami Noc Muzeów! 16 maja w Muzeum Pałacu Saskim w Kutnie odbywało się wyjątkowe wydarzenie. Wzięliśmy udział w ogólnopolskiej inicjatywie, otwierając nasze drzwi w nietypowych godzinach. O strefy zabaw i atrakcji na pałacowym dziedzińcu zadbała ekipa Archeoconcept, a my zorganizowaliśmy dodatkowo grę pałacową, w której można było spróbować swoich sił. Dostępna była ekspozycja czasowa „To był świat siedemdziesiątych lat” oraz nowa wystawa „W XVIII – wiecznej alkowie” stworzona na potrzeby wyłącznie tego dnia. Sobotę uświetniły również pokazy tańców dawnych w wykonaniu Królewskiego Zespołu Tańca Dawnego La Danse.
Odwiedziło nas ponad półtora tysiąca osób! Co warto podkreślić, również wszystkie dostępne miejsca na zwiedzanie kompleksu muzealnego były wypełnione. W tym roku współpracowaliśmy również z Kościołem Ewangelicko – Augsburskim przy ulicy Sienkiewicza w Kutnie – można było skorzystać z oprowadzania zaoferowanego przez ks. Szymona Czembora oraz przewodnika PTTK Bogumiła Gołaszewskiego.
Bardzo dziękujemy za Waszą obecność i udział w przygotowanych punktach programu.





































































































