Wizyta studyjna studentów i doktorantów

Dzisiaj w ramach wizyty studyjnej odwiedziła nas grupa studentów Instytutu Antropologii i Etnologii oraz doktorantów ze szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wraz z dyrektorką Prof. UAM dr hab. Anną Weroniką Brzezińską.
Studenci zapoznali się z ekspozycją stałą oglądając wnętrza Pałacu Saskiego, po których oprowadził Piotr Bielicki, a o samej kolekcji muzealnej dotyczącej rzeźby kutnowskiej opowiadała Sylwia Kacalak. Wizyta zakończyła się spotkaniem z Tadeuszem Kacalakiem, rzeźbiarzem i kolekcjonerem polskiej sztuki ludowej i nieprofesjonalnej. Przedstawił on krótką historię ośrodka rzeźbiarskiego w Kutnie oraz nawiązał do swojej prywatnej kolekcji etnograficznej i początków jej tworzenia.
Bardzo dziękujemy za odwiedziny.

Przejdź do treści